Chelsean Marc Cucurella kaatui kahdesti pallon kanssa, Tottenham iski kaksi maalia

Marc Cucurella Chelsea

Chelsean Marc Cucurella lensi kahdesti nurin pallon kanssa ja Tottenham kiitti tilaisuuksista tehden molemmista maalin.

Tottenham hävisi Chelsealle seitsemän maalin trillerin sunnuntain Valioliiga-kierroksella, kun vierasjoukkue Chelsea vei pisteet maalein 4-3. Peli kuitenkin lähti Chelsean kannalta mahdollisimman huonosti, kun pallo oli omassa verkossa toista kertaa jo 11. minuutilla.

Maalit syntyivät myös erikoisella tavalla, sillä molemmat tilanteet lähtivät liikkeelle Chelsea-pakki Marc Cucurellan kaatumisesta. Kahteen kertaan hän lensi yhtäkkiä nurin pitäessään palloaan ja menetysten jälkeen molemmat tilanteet päättyivät Tottenhamin osumiin. Ensin Dominic Solanke rokotti 5. minuutilla ja 11. minuutilla nähdyn 2-0-maalin teki Dejan Kulusevski.

Mainos:

Cucurellan nappiksissa oli jotain häikkää, sillä hän juoksi toisen maalin jälkeen sivurajalle ja vaihtoi pelikengät uusiin. Ottelun jälkeen Cucurella myös julkaisi Instagram-tilillään kuvan roskikseen heittämistään nappiksista Chelsea-faneille suunnatulla anteeksipyynnöllä varustettuna.

Marc Cucurella liukastui kahdesti ja molemmilla kerroilla Tottenham pisti pallon pussiin:

Katso myös: GAK menetti pisteet karulla tavalla – johto muuttui lisäajalla tappioksi, häkellyttävä oma maali käänsi pelin


Pelaajat:
Joukkueet: