Vetovihjeet triplaukseen – päivä 1: Liigan pudotuspeleissä mennään jälleen!

vetovihjeet Triplaus päivä 1 - Pallomeri.net

Vetovihjeet triplaukseen tulevat Liigan pudotuspelien 1. kierrokselta, jossa selvitetään tänään puolivälieriin selviävät joukkueet.

Vetovihjeet triplaukseen:

HPK – Lukko

HPK on pahasti lähtenyt sulamaan viime viikkojen aikana. Ensiksi meni suora paikka puolivälieriin ja nyt on jo koko kausi katkolla. Lukko on materiaaliltaan parempi ja potentiaalia on valtavasti vielä varastossa. Lukko nappasi torstaina hallitun voiton kotikaukalossa, joten itseluottamus on varmasti hyvä. Lähdetään liikkeelle Lukon voitolla myös tänään.

KooKoo – Pelicans

KooKoo haki kovan luokan ryöstön Lahdesta, joten joukkueelle riittää tänään tasapelikin jatkopaikkaan. Sen sijaan Pelicansin on haettava riskillä voittoa ja tuo saattaa kostautua. KooKoo on ollut niskan päällä joukkueen keskinäisissä ja nyt kotikaukalossa voisi kuvitella saman asian saavan jatkoa. Laitetaan lapulle KooKoo yli 1,5 maalia.

Lapun yhteiskerroin on 3.40.