Vegas Golden Knightsin puolustaja Zach Whitecloudilla oli oikea ajatus, mutta ajoitus pielessä, kun hän ajoi taklauksensa näyttävästi ohi.
Vegas Golden Knights ja Vancouver Canucks kohtasivat toista kertaa NHL:n playoffeissa tiistain ja keskiviikon välisenä yönä. Canucks tasoitti otteluvoitot kaatamalla Golden Knightsin maalein 5-2.
Ottelun kolmannessa erässä nähtiin pientä tilannekomiikkaa, kun Golden Knightsin Zach Whitecloud yritti kolmannessa erässä ajella Canucksin Jay Beaglen aivan pystyyn.
Idea oli hyvä, mutta toteutus meni sketsin puolelle, kun Beagle näki mitä oli tulossa, sujahti alta pois ja Whitecloud lensi näyttävästi oman vaihtoaition puolelle ajettuaan totaalisesti ohi.
Vegas-pakki Zach Whitecloud ajaa komeasti ohi:
👀 Zach Whitecloud, what ya doing bro? 🤣 #VegasBorn pic.twitter.com/7AIdHd2I7g
— Here’s Your Replay ⬇️ (@TheReplayGuy) August 26, 2020
Tsekkaa myös: Jälleen paukahti! Toinenkin Mestis-joukkue kaatoi KHL-seura Dinamo Riikan harjoitusottelussa
Joukkueet: Vegas Golden Knights