Etelä-Afrikassa käyty nyrkkeilyottelu päättyi kuumaan episodiin, kun hävinneen nyrkkeilijän valmentaja kävi voittajan kimppuun.
Etelä-Afrikassa käydyn nyrkkeilyn ammattilaisillan vetonaulana nähtiin Jeff Magaganen ja Sithembiso Madunan välinen uusintaottelu, joka päättyi Magaganen voittoon täyden 10 erän jälkeen.
Ottelun päätyttyä Magagane juhli voittoaan ja ajautui sanaharkkaan Madunan valmentajan Michael Sidanen kanssa. Kiivas poskensoitto ei kauaa ehtinyt vanhentua, kun Sidane yllätti Magaganen ja kaikki paikallaolijat sekä tv-katsojat käymällä hänen kimppuunsa.
Sidane tempoi iskuja Magaganeen saaden pari napakkaa inniä perille asti ennen kuin Sidane ja Magagane saatiin erotettua toisistaan.