FC Köln ja Hertha Berlin tarjoilivat perjantain Bundesliiga-kierroksella melkoiset maalijuhlat, joiden komeimmasta osumasta vastasi kotijoukkueen Timo Hübers.
Jo avausjaksolla nähtiin peräti viisi osumaa ja tauolle lähdettiin Kölnin 3-2-johtoasemassa.
Toisella jaksolla ensimmäistä maalia saatiin odottaa noin 25 minuuttia ennen kuin Köln osui ja meni 4-2-johtoon. Tämä maali olikin sitten komeaa katseltavaa, sillä Timo Hübers ohjasi pallon etutolpalta verkon perukoille upealla tavalla skorpionipotkulla. Syötön osumaan tarjoili Linton Maina. Hübersille maali oli illan toinen.
Köln voitti ottelun lopulta 5-2.
Hertha Berlinin tilanne alkaa käymään todella tukalaksi, sillä joukkue on Bundesliigan jumbosijalla, ja se on vieläpä pelannut yhden ottelun enemmän kuin kolme pistettä edellä olevat Bochum ja Stuttgart. Kahta viimeistä joukkuetta odottaa suora putoaminen.
Timo Hübers tehtaili äärimmäisen tyylikkään osuman:
Mikäli video ei näy, voit katsoa sen Viaplayn Twitterissä.
Pelaajat: Timo Hübers
Joukkueet: FC Köln