Video: Robert Taylor kisutteli upean rankkarin Norjan Eliteserienissä

Robert Taylor rankkari - pallomeri.net

Norjan pääsarjassa, Eliteserienissä, Brannia edustava Robert Taylor pääsi esittelemään Sandefjordia vastaan rankkariosaamistaan.

Huuhkajien keskikenttämies pääsi ampumaan pilkkuaan, kun ottelua oli jäljellä vartin verran ja taululla seisoivat 2-2-lukemat.

Taylorin ratkaisu oli lähestyä palloa siten, että juuri ennen pelivälinettä hän suoritti loikan – mikä saikin Sandefjordin veskarin lakoamaan polvilleen – jonka jälkeen suomalainen sijoitti pallon varmasti alakulmaan.

Kyseisen loikkatyylin on tehnyt aiemmin tutuksi Chelseassa pelaava italialainen Jorginho.

Taylorin osuma jäi myös ottelun viimeiseksi, joten Brann nappasi kolme pistettä. Näistä pisteistä huolimatta joukkue jatkaa koko sarjan jumbona.

Robert Taylor viimeisteli komeasti pilkulta:

Mikäli video ei näy, voit katsoa sen Brannin YouTube-kanavalla.

Tsekkaa myös: Video: Täysin älytön pommi MLS:ssä – Soundersin pelaaja tykitti tulisen volleyn yläriman kautta sisään


Pelaajat: