NCAA:n Armed Forces Bowl -ottelu päättyi ikävästi, kun ottelussa pelanneet Missisippi State ja Tulsa ottivat rajusti yhteen nyrkein.
Yhdysvaltain yliopistojenkkifutiksen virkamiehet ovat ilmoittaneet tutkivansa perusteellisesti tapauksen, joka sattui torstaina pelatussa NCAA:n Armed Forces Bowl -ottelussa, jossa kohtasivat Missisippi State ja Tulsa.
Texasin Fort Worthissa pelattu ottelu oli juuri päättynyt Missisippi Staten 28-26-voittoon, kun kentällä räjähti raju joukkotappelu, jossa pelaajat löivät ja potkivat toisiaan sivurajan tuntumassa aivan silmittömästi.
On yhä epäselvää mistä rähinä lopulta käynnistyi, mutta hässäkkä aiheutti ainakin yhden vakavamman loukkaantumisen, kun Tulsan Kendarin Ray jouduttiin auttamaan kentältä pois. Hän sai ensitietojen perusteella aivotärähdyksen.
Missisippi State ja Tulsa ottivat kunnolla yhteen Armed Forces Bowl -ottelun jälkeen:
A massive brawl broke out at the end of the Lockheed Martin Armed Forces Bowl between Tulsa and Mississippi State. pic.twitter.com/zfaq912SWU
— ESPN (@espn) December 31, 2020