Video: Lacrosse-peluri iski tasoitusmaalin viime sekunnilla 70 metristä

Lacrosse-peluri iski tasoitusmaalin 70 metrin päästä Pallomeri.net

Lacrossen MLL-liigassa pelaavan Boston Cannonsin Brodie Merrill iski viikonloppuna Rochester Rattlersin verkkoon tasoitusmaalin, josta ei ole yliarvioitua käyttää termiä ”once in a lifetime”.

Ottelua oli jäljellä kolme sekuntia ja Cannons oli tappiolla kahdella pisteellä. Merrill päätti yrittää suoraa osumaa ja kuin ihmeen kautta pallo ensinnäkin osui maaliin – eikä maalivahti onnistunut torjumaan laukausta.

MLL-liigassa on käytössä alue, jonka ulkopuolelta lähteneistä laukauksista palkitaan kahdella pisteellä.

Mainos:

Cannonsin huikea comeback palkittiin vielä jatkoajalla, sillä voitto jäi Bostoniin lopulta lukemin 15-14.

Brodie Merrill iskee tasoitusmaalin 70-metrisellä piiskalla:

Jos alla oleva video ei näy, voit katsoa sen TÄSTÄ LINKISTÄ (Facebook).

[fbvideo link=”https://www.facebook.com/MajorLeagueLacrosse/videos/1176285129083634/” width=”530″ height=”400″ onlyvideo=”1″]