Jääkiekon MM-kisojen otteluohjelma 2016

Jääkiekon MM-kisojen otteluohjelma 2016

Jääkiekon MM-kisat Moskova / Pietari 2016 – otteluohjelma & aikataulut:

Alkusarja:

Perjantai 6.5.2016
16.15 Ruotsi-Latvia A Ice Palace, Moskova
16.15 USA-Kanada B Yubileiny, Pietari
20.15 Tshekki-Venäjä A Ice Palace, Moskova
20.15 Suomi-Valko-Venäjä B Yubileiny, Pietari
Lauantai 7.5.2016
12.15 Sveitsi-Kazakstan A Ice Palace, Moskova
12.15 Slovakia-Unkari B Yubileiny, Pietari
16.15 Norja-Tanska A Ice Palace, Moskova
16.15 Ranska-Saksa B Yubileiny, Pietari
20.15 Latvia-Tshekki A Ice Palace, Moskova
20.15 Valko-Venäjä-USA B Yubileiny, Pietari
Sunnuntai 8.5.2016
12.15 Kazakstan-Venäjä A Ice Palace, Moskova
12.15 Unkari-Kanada B Yubileiny, Pietari
16.15 Norja-Sveitsi A Ice Palace, Moskova
16.15 Suomi-Saksa B Yubileiny, Pietari
20.15 Ruotsi-Tanska A Ice Palace, Moskova
20.15 Ranska-Slovakia B Yubileiny, Pietari
Maanantai 9.5.2016
16.15 Latvia-Venäjä A Ice Palace, Moskova
16.15 Valko-Venäjä-Kanada B Yubileiny, Pietari
20.15 Ruotsi-Tshekki A Ice Palace, Moskova
20.15 Suomi-USA B Yubileiny, Pietari
Tiistai 10.5.2016
16.15 Sveitsi-Tanska A Ice Palace, Moskova
16.15 Slovakia-Saksa B Yubileiny, Pietari
20.15 Kazakstan-Norja A Ice Palace, Moskova
20.15 Unkari-Ranska B Yubileiny, Pietari
Keskiviikko 11.5.2016
16.15 Sveitsi-Latvia A Ice Palace, Moskova
16.15 Slovakia-Valko-Venäjä B Yubileiny, Pietari
20.15 Ruotsi-Kazakstan A Ice Palace, Moskova
20.15 Suomi-Unkari B Yubileiny, Pietari
Torstai 12.5.2016
16.15 Tshekki-Norja A Ice Palace, Moskova
16.15 USA-Ranska B Yubileiny, Pietari
20.15 Venäjä-Tanska A Ice Palace, Moskova
20.15 Kanada-Saksa B Yubileiny, Pietari
Perjantai 13.5.2016
16.15 Tshekki-Kazakstan A Ice Palace, Moskova
16.15 USA-Unkari B Yubileiny, Pietari
20.15 Tanska-Latvia A Ice Palace, Moskova
20.15 Saksa-Valko-Venäjä B Yubileiny, Pietari
Lauantai 14.5.2016
12.15 Norja-Ruotsi A Ice Palace, Moskova
12.15 Ranska-Suomi B Yubileiny, Pietari
16.15 Venäjä-Sveitsi A Ice Palace, Moskova
16.15 Unkari-Valko-Venäjä B Yubileiny, Pietari
20.15 Kazakstan-Latvia A Ice Palace, Moskova
20.15 Kanada-Slovakia B Yubileiny, Pietari
Sunnuntai 15.5.2016
16.15 Tanska-Tshekki A Ice Palace, Moskova
16.15 Saksa-USA B Yubileiny, Pietari
20.15 Sveitsi-Ruotsi A Ice Palace, Moskova
20.15 Slovakia-Suomi B Yubileiny, Pietari
Maanantai 16.5.2016
16.15 Venäjä-Norja A Ice Palace, Moskova
16.15 Kanada-Ranska B Yubileiny, Pietari
20.15 Tanska-Kazakstan A Ice Palace, Moskova
20.15 Saksa-Unkari B Yubileiny, Pietari
Tiistai 17.5.2016
12.15 Tshekki-Sveitsi A Ice Palace, Moskova
12.15 USA-Slovakia B Yubileiny, Pietari
16.15 Latvia-Norja A Ice Palace, Moskova
16.15 Valko-Venäjä-Ranska B Yubileiny, Pietari
20.15 Venäjä-Ruotsi A Ice Palace, Moskova
20.15 Kanada-Suomi B Yubileiny, Pietari

Pudotuspelit

Torstai 19.5.2016
16.15 Puolivälierä Ice Palace, Moskova
16.15 Puolivälierä Yubileiny, Pietari
20.15 Puolivälierä Ice Palace, Moskova
20.15 Puolivälierä Yubileiny, Pietari
Lauantai 21.5.2016
16.15 Välierä Ice Palace, Moskova
20.15 Välierä Ice Palace, Moskova
Sunnuntai 22.5.2016
16.15 Pronssiottelu Ice Palace, Moskova
20.45 Loppuottelu Ice Palace, Moskova
Jaa tämä:



Aiheeseen liittyvät julkaisut