Video: Eurooppa-liigassa nähtiin kauden koomisin oma maali

Eurooppa-liigassa Marseille Luis Gustavo / Pallomeri.net

Eurooppa-liigassa nähtiin harvinaisen huvittava oma maali, kun Marseillen Luis Gustavo syötti pallon suoraan omiin saksalaista Frankfurtia vastaan.

Frankfurtin ja Marseillen välisessä ottelussa ei ollut voittajasta epäselvyyttä, sillä kotijoukkue nappasi täyden pistepotin 4-0-voitolla.

Marseille tuskin haluaa muistella hirveän pitkään Saksan reissuaan, sillä neljästä maalista peräti kaksi oli omia maaleja. Varsinkin Luis Gustavon tekemä oma maali oli sen verran koominen tapaus, että siinä kaikki asiat menivät yksinkertaisesti pieleen.

Rangaistusalueen ulkopuolella palloa hallussaan pitänyt Luis Gustavo ei huomannut alkuunkaan, että Marseille-veskari Yohann Pele oli siirtynyt pelattavaksi maalialueen ulkopuolelle. Keskikenttäpelaaja oletti maalivahdin olevan tolppien välissä ja syötti pallon suoraan kohti omaa maalia. Pele ei kuitenkaan ollut lähelläkään, joten pallo vieri suoraan omaan maaliin.

Kaikki Eurooppa-liigan ottelut näet suorana lähetyksenä C Moren kautta!

Eurooppa-liigassa nähtiin harvinaisen koominen oma maali

Jos video ei näy, niin voit katsoa sen Twitteristä!

Katso myös: Video: Loris Karius mokaili pahemman kerran – vastustaja iski kahdesti ensimmäiseen 5 minuuttiin!


Pelaajat:
Joukkueet: