Vålerengan paidassa pelaava Daniel Håkans iski tiistaina jo kauden kolmannen maalinsa Norjan pääsarjassa.
Suomalaispelaaja on saanut hurjan alun uudessa joukkueessa, sillä kuudessa ottelussa on syntynyt jo kolme maalia. Viimeisin nähtiin tiistaina, kun 22-vuotias peluri osui Ham-Kamin verkkoon.
Peliä oli pelattu vasta reilut 23 minuuttia, kun Håkans ehti juuri ennen maalivahtia keskitykseen ja ohjasi sen verkon perukoille.
Tämän jälkeen nähtiin koominen tuuletus, kun suomalainen laittoi tanssiksi ja esitteli Käärijältä tuttuja liikkeitä.
Vålerenga nappasi lopulta ottelusta helpon voiton numeroin 3-0. Joukkue on nyt sarjassa 9. sijalla, kun taas Ham-Kam kärsi jo neljännen perättäisen tappion.
Lue myös: Kokiko Valladolid oikeusmurhan? Tuomari vihelsi puoliajan merkiksi, kun pallo oli menossa maaliin
Daniel Håkans esitteli Käärijä-tanssia
Jos video ei näy, niin voit katsoa sen Twitteristä!
Pelaajat: Daniel Håkans
Joukkueet: Vålerenga