Video: Laulumies Cristiano Ronaldo hoilotti UCL-hymnin mukana

cristiano ronaldo / Pallomeri.net

Real Madridin supertähti Cristiano Ronaldo veti hieman erikoisemman ässän hihastaan tiistai-iltana Santiago Bernabeulla, kun mies lauloi näkyvästi Mestarien liigan hymniä.

Mestarien liigan ottelut käynnistyvät aina samalla jäätävällä tavalla, kun pelaajat astelevat kentälle supersuositun hymnin soidessa taustalla. Tiistai-iltana sävel ei tullut ainoastaan pelkistä kaiuttimista, sillä viheriöllä pelaajarivissä seisonut Ronaldo lähti mukaan talkoisiin omalla laulusuorituksella.

Ronaldo ei suinkaan ole ainoa laulamisesta innostunut futari. Myös ranskalainen Patrice Evra on tunnettu sosiaalisessa mediassa jakamistaan sulosoinnuista. Katso, miten Evra laulaa fiiliksissä Don’t Worry Be Happy -biisin!

Mainos:

Cristiano Ronaldo laittaa lauluksi

Jos video ei näy, niin voit katsoa sen myös TÄSTÄ!

Katso myös: Ronaldo on esittänyt aikaisemmin myös Rihannan Stay-biisin!