Suomalainen Saara Aalto on laulanut upealla tavalla itsensä ihmisten tietoisuuteen Britannian XFactor-kilpailun kautta.
Viime viikolla suomalaisnainen selvitti tiensä jatkoon suoraan yleisöäänin, joten lähtökohdat tulevan viikon koitokseen ovat hyvät. Tänä viikonloppuna Aalto saa tulkittavakseen Lady Gaga supersuositun Bad Romance -kappaleen.
Coolbet tarjoaa kohteita Britannian XFactor-kisaan
Aallon menestyksestä voi nyt myös lyödä vetoa Coolbetilla. Kertoimien valossa näyttää selvältä, että suomalaislaulaja nähdään mukana myös ainakin tätä viikonloppua seuraavalla kerralla, sillä jatkoonpääsyn kerroin on niinkin alhainen kuin 1,50. Putoamiselle Coolbet tarjoaa kertoimen 2,40.
Jos suomalainen selviää kilpailussa kahden parhaan joukkoon, palautuu rahat pelaajille 20 kertoimella. Voittoon asti kertoimienlaskijat eivät vielä aivan täysin usko, sillä Aallon X Factor -voitosta rahat saisi takaisin jopa 50-kertaisena.
Tästä betsit sisään XFactoriin!