CHL-kausi 2018-2019 – tässä otteluohjelma ja live stream -aikataulut

CHL-kausi 2018-2019 – tässä otteluohjelma ja live stream -aikataulut

CHL-kausi 2018-2019 käynnistyy 30. elokuuta. Jääkiekon Mestarien liigan otteluohjelma on julkaistu nyt kokonaisuudessaan.

Suomesta mukana on viisi joukkuetta, sillä menestyksen puolesta valinnan saivat hallitseva CHL-mestari JYP, Kärpät, TPS, Tappara ja HIFK.

Jääkiekon Mestarien liigan alkulohkot pyörähtävät suomalaisittain käyntiin 30. elokuuta, kun TPS vierailee Malmön vieraana ja JYP matkustaa Slovakiaan Banska Bystrican vieraaksi. CHL-kausi on ollut alkulohkojen osalta taputeltu 17. lokakuuta, kun ohjelmassa on viimeiset ottelut.

CHL-kausi 2018-2019 – otteluohjelma:

Kierros 1

30.08. 18:00Plzen (Cze)Lugano (Sui)
30.08. 19:30Malmö (Swe)TPS (Fin)
30.08. 19:30Växjö (Swe)Bern (Sui)
30.08. 20:30B. Bystrica (Svk)JYP (Fin)
30.08. 20:45Zürich (Sui)Aalborg (Den)
30.08. 21:20Vienna (Aut)Frölunda HC (Swe)
30.08. 21:30Cardiff (Gbr)Salzburg (Aut)
31.08. 18:00Mountfield HK (Cze)Nürnberg (Ger)
31.08. 18:30Trinec (Cze)Djurgården (Swe)
31.08. 18:30Tychy (Pol)HIFK (Fin)
31.08. 19:00Kärpät (Fin)Rouen (Fra)
31.08. 19:00Neman Grodno (Blr)Kometa Brno (Cze)
31.08. 20:30Eisbären Berlin (Ger)Zug (Sui)
31.08. 20:30München (Ger)Yunost Minsk (Blr)
31.08. 20:30Storhamar (Nor)Tappara (Fin)
31.08. 20:45Bolzano (Ita)Skellefteå (Swe)

Kierros 2

01.09. 16:00Växjö (Swe)Salzburg (Aut)
01.09. 17:30Plzen (Cze)JYP (Fin)
01.09. 20:00B. Bystrica (Svk)Lugano (Sui)
01.09. 20:45Zürich (Sui)Frölunda HC (Swe)
01.09. 21:00Cardiff (Gbr)Bern (Sui)
01.09. 21:20Vienna (Aut)Aalborg (Den)
02.09. 16:00Malmö (Swe)Yunost Minsk (Blr)
02.09. 16:30Tychy (Pol)Skellefteå (Swe)
02.09. 17:00Neman Grodno (Blr)Zug (Sui)
02.09. 18:00Eisbären Berlin (Ger)Kometa Brno (Cze)
02.09. 18:00München (Ger)TPS (Fin)
02.09. 18:30Mountfield HK (Cze)Rouen (Fra)
02.09. 18:30Trinec (Cze)Tappara (Fin)
02.09. 19:00Kärpät (Fin)Nürnberg (Ger)
02.09. 19:00Storhamar (Nor)Djurgården (Swe)
02.09. 19:30Bolzano (Ita)HIFK (Fin)

Kierros 3

06.09. 19:00HIFK (Fin)Bolzano (Ita)
06.09. 19:00Kometa Brno (Cze)Neman Grodno (Blr)
06.09. 19:00TPS (Fin)München (Ger)
06.09. 19:00Yunost Minsk (Blr)Malmö (Swe)
06.09. 19:30Frölunda HC (Swe)Zürich (Sui)
06.09. 19:30Skellefteå (Swe)Tychy (Pol)
06.09. 20:30Aalborg (Den)Vienna (Aut)
06.09. 20:30Salzburg (Aut)Cardiff (Gbr)
06.09. 20:45Bern (Sui)Växjö (Swe)
07.09. 18:00JYP (Fin)Plzen (Cze)
07.09. 19:00Tappara (Fin)Storhamar (Nor)
07.09. 19:30Djurgården (Swe)Trinec (Cze)
07.09. 20:30Nürnberg (Ger)Mountfield HK (Cze)
07.09. 20:45Lugano (Sui)B. Bystrica (Svk)
07.09. 20:45Zug (Sui)Eisbären Berlin (Ger)
07.09. 21:00Rouen (Fra)Kärpät (Fin)

Kierros 4

08.09. 16:00Frölunda HC (Swe)Vienna (Aut)
08.09. 16:00Skellefteå (Swe)Bolzano (Ita)
08.09. 18:00Zug (Sui)Neman Grodno (Blr)
08.09. 19:00HIFK (Fin)Tychy (Pol)
08.09. 19:00TPS (Fin)Malmö (Swe)
08.09. 20:00Aalborg (Den)Zürich (Sui)
08.09. 20:45Bern (Sui)Cardiff (Gbr)
08.09. 21:20Salzburg (Aut)Växjö (Swe)
09.09. 16:15Rouen (Fra)Mountfield HK (Cze)
09.09. 16:30Djurgården (Swe)Storhamar (Nor)
09.09. 17:00Yunost Minsk (Blr)München (Ger)
09.09. 18:00JYP (Fin)B. Bystrica (Svk)
09.09. 18:00Kometa Brno (Cze)Eisbären Berlin (Ger)
09.09. 18:00Nürnberg (Ger)Kärpät (Fin)
09.09. 19:00Tappara (Fin)Trinec (Cze)
09.09. 20:45Lugano (Sui)Plzen (Cze)

Kierros 5

09.10. 17:00TPS (Fin)Yunost Minsk (Blr)
09.10. 18:00Plzen (Cze)B. Bystrica (Svk)
09.10. 18:30Trinec (Cze)Storhamar (Nor)
09.10. 19:00HIFK (Fin)Skellefteå (Swe)
09.10. 19:00Kärpät (Fin)Mountfield HK (Cze)
09.10. 19:30Djurgården (Swe)Tappara (Fin)
09.10. 19:30Frölunda HC (Swe)Aalborg (Den)
09.10. 19:30Växjö (Swe)Cardiff (Gbr)
09.10. 20:30München (Ger)Malmö (Swe)
09.10. 20:45Lugano (Sui)JYP (Fin)
09.10. 20:45Zürich (Sui)Vienna (Aut)
10.10. 18:30Tychy (Pol)Bolzano (Ita)
10.10. 19:00Kometa Brno (Cze)Zug (Sui)
10.10. 20:30Eisbären Berlin (Ger)Neman Grodno (Blr)
10.10. 20:45Bern (Sui)Salzburg (Aut)
10.10. 21:00Rouen (Fra)Nürnberg (Ger)

Kierros 6

16.10. 18:00JYP (Fin)Lugano (Sui)
16.10. 19:00Neman Grodno (Blr)Eisbären Berlin (Ger)
16.10. 19:00Tappara (Fin)Djurgården (Swe)
16.10. 19:30Malmö (Swe)München (Ger)
16.10. 19:30Skellefteå (Swe)HIFK (Fin)
16.10. 20:00Storhamar (Nor)Trinec (Cze)
16.10. 20:30Aalborg (Den)Frölunda HC (Swe)
16.10. 20:30Nürnberg (Ger)Rouen (Fra)
16.10. 20:30Vienna (Aut)Zürich (Sui)
16.10. 20:45Bolzano (Ita)Tychy (Pol)
16.10. 20:45Zug (Sui)Kometa Brno (Cze)
16.10. 21:30Cardiff (Gbr)Växjö (Swe)
17.10. 18:00B. Bystrica (Svk)Plzen (Cze)
17.10. 19:00Mountfield HK (Cze)Kärpät (Fin)
17.10. 19:00Yunost Minsk (Blr)TPS (Fin)
17.10. 20:30Salzburg (Aut)Bern (Sui)

CHL-kausi 2018-2019 – lohkot:

Lohko A: ZSC Lions (Sveitsi), Vienna Capitals (Itävalta), Frölunda Indians (Ruotsi), Aalborg Pirates (Tanska)

Lohko B: München (Saksa), TPS (Suomi), Malmö Redhawks (Ruotsi), Junost Minsk (Valko-Venäjä)

Lohko C: Bolzano (Italia), Skellefteå (Ruotsi), HIFK (Suomi), GKS Tychy (Puola)

Lohko D: Kometa Brno (Tshekki), Eisbären Berlin (Saksa), EV Zug (Sveitsi), Neman Grodno (Valko-Venäjä)

Lohko E: Djurgården (Ruotsi), Tappara (Suomi), Trinec (Tshekki), Storhamar (Norja)

Lohko F: Kärpät (Suomi), HK Mountfield (Tshekki), Nürnberg Ice Tigers (Saksa), Rouen Dragons (Ranska)

Lohko G: Växjö Lakers (Ruotsi), SC Bern (Sveitsi), Salzburg (Itävalta), Cardiff Devils (Iso-Britannia)

Lohko H: JYP (Suomi), Plzen (Tshekki), Lugano (Sveitsi), Banska Bystrica (Slovakia)

Champions Hockey League – viralliset nettisivut

CHL live stream:

Kaikki CHL-kauden ottelut näet kätevästi suorana lähetyksenä ja ilmaiseksi Unibet-TV:stä. Otteluiden katsominen ei tosiaankaan maksa mitään, vaan lähetykset saat käyntiin, kunhan omistat aktiivisen pelitilin, josta löytyy saldoa vähintään 1 euron edestä.

LiveStream-palvelu onkin loistava lisä lätkäfanin kalenteriin, sillä nyt sinun ei tarvitse enää maksaa kalliista kanavapaketista. Kaiken lisäksi valikoimasta löytyy aivan jokainen ottelu, joten kauden kohokohtana toimiva CHL-finaalikin pamahtaa kotisohville täysin maksutta.

LIVE STREAM AUKI!

Jaa tämä:



Aiheeseen liittyvät julkaisut